T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BİNGÖL / MERKEZ - Bingöl Rehberlik ve Araştırma Merkezi

Haberler

Kas

 Bütün varlığını milletine adamış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Ara

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerine (BİLSEM) 2022-2023 eğitim öğretim yılında alınacak öğrencileri belirlemek üzere tanılama ve yerleştirme sürecine ait kılavuz yayımlandı.

Kas

''Özel Eğitim Emek İster Projesi ''çerçevesinde öğretmen eğitimlerimiz devam etmekte.

Ekm

Bingöl Rehberlik ve Araştırma Merkeziyle Bingöl Üniv. Proje Koord. Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğinde yürütülen AB destekli "Özel Eğitim Emek İster" projesinin İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı tamamlandı.Çalıştay sonunda sonuç bildirgesi oluşturuldu.

Ekm

Müdürlüğümüzün Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu projesi kapsamında özel eğitim alanında Hollanda'da yapılan işbaşı gözlem hareketliliğine katılan öğretmenlerimizle Müdürümüz Sn.Halil Yücel başkanlığında değerlendirme toplantısı yapıldı.

@halilyucel6060 @bingolvaliligi @tcmeb

Ekm

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında Hollanda'nın Alkmaar ve Den Helder şehirlerinde işbaşı gözlem faaliyeti gerçekleştirildi.

Ekm

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu projesi kapsamında ilimizde görev yapan farklı okullardan seçilen 16 katılımcıyla Hollanda hareketliliği gerçekleştirildi. 2 - 7 Ekim tarihlerini kapsayan işbaşı gözlem faaliyetleri ve kültürel etkinlikleri gerçekleştirildi. Hollanda'nın Alkmaar kendinde bulunan De Spinaker eğitim kurumu ortaklığıyla yürütülen projede, öğretmenlerin kültürel farkındalık bilincinin geliştirilmesi, dil becerilerinin geliştirilmesi, Avrupa'nın farklı ülkelerinin tarihi ve mimari dokusunun keşfedilmesi, Avrupa kültürünün yakından tanınması amaçlarıyla bir dizi kültürel faaliyet gerçekleştirilmiştir. 

Ağu

Kas

Kas

Kas

Ekm

Eyl

Tem

Tem